Teknolojiye ve yazılıma olan yüksek talep, arz sağlayıcılar kadar bilgisayar korsanlarının da dikkatini çekmiş ve dijital zafiyet konusu son yıllarda ilgi görmeye başlamıştır.

En çok ilgiyi ise hiç şüphesiz işletmeler çekmiş durumdadır, faaliyetlerini yürütebilmek için birçok teknoloji yatırımı yapan ve bu yatırımın karşılığını sadece verimlilik ile ölçen, bilgi-veri güvenliği konusuna gerekli hassasiyeti göstermeyen işletmeler, amacı bu açıkları kullanmak ve ticari sırlar ile faaliyetleri ele geçirerek yüksek bedeller karşılığında satmak veya işletmeyi çalışamaz kılmak olan bilgisayar korsanlarının iştahını oldukça kabartmaktadır.

Herhangi bir mağduriyet yaşamamak ve zaman kaybına neden olmamak için veri güvenliği, her zaman iş planlarınız dahilinde olmalıdır ve gerekli tedbirler alınmalıdır. Fakat bu tedbirler kullanıcı eğitimi, sızma testleri, donanım ve alt yapı gibi klasik yöntemler ile sınırlı kalmamalı uygulama ve yazılım kod güvenliği gibi ileride seviye tedbirleri de içermektedir. Unutmayalım ki veriyi dijital ortamda saklayan her ne kadar donanımlar olsa da işleyen her zaman yazılımlardır ve risk işletme noktasında her daim daha yüksektir.

SuperCode yazılım olarak müşterilerimizin veri güvenliği bizim için her zaman öncelikli unsur olmuş ve geliştirdiğimiz yazılımlar/uygulamalarda gerekli dikkat ve tedbiri her zaman göstermekle kendimizi mükellef hissetmişizdir.

Sorumluluğumuz gereği veri güvenliğinizin optimum seviye de olması için mutfak süreçlerimizi gerekli sertifikasyon standartlarına uygun hale getirdiğimizi ve devamlılığını sağladığımızı bilmenizi isteriz, ayrıca sürekliliğin ruhuna uygun şekilde gerekli test ve denetimler her dönem periyodik şekilde yapılmaktadır.

Özetle; dijital güvenliğiniz için maksimum gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz…